search
top

Çabuk Makyaj Yapma Yöntemleri

hızlı makyaj yapmak

Bilhassa çalışan bayanların günlük hayatından eksik etmediği işlemlerden bir tanesi olan makyaj hakkında pratik olma bilgilerini bu makalemiz içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız.

Çok az zamana sahipsiniz, evden hemen çıkmanız gerekiyor, bu gibi durumlarda nasıl makyaj yapacaksınız, makyajınız nasıl olacak bu sorunun cevabını bu makale ile yanıtlamaya çalışacağız.

İşte sizlere adım adım anlatacağımız hızlı makyaj yapma önerileri, bu uyarıları dinleyerek bu ipuçlarını uygulayarak hızlı bir makyaj yapabilirsiniz.

Cildinizde donukluk var ise kayısı ve bej tonlarına sahip olan bir makyaj altı sürebilirsiniz. Gözlerinizin altında morluklar, yüzünüzde ise sivilce var ise ek olarak da kızarıklıklar var ise mutlaka bir kapatıcı kullanarak bunu engelleyebilirsniz. Rengi cildinizden bir veya da iki ton açık olabilir.

Kapatıcı kullanıyor iseniz bunu cildinize parmaklarınızı kullanarak iyice yedirebilirsiniz.

Daha sonra ise fondöten uygulayabilirsiniz. Fondöten seçerken renginin cildiniz ile aynı renkte olmasına ya da cildinizden yarım renk daha açık olarak seçebilirsiniz. Büyük bir fırça kullanarak da pudra ve allığınızı sürebilirsiniz.

Gözlere nasıl bir makyaj yapmak gerekecektir sorusuna cevap arıyor iseniz, üst göz kapağınızın tamamına göz farlarınızı iyice sürün. Koyu renk bir göze sahip iseniz ideal fark renkleriniz sedef ve bej tonları olabilir. Açık renk olan gözlerde ise her renk kolayca kullanılabilmektedir. Gri, kahverengi, siyah rengi ile derin bir bakış yeşi ve mavi renkleri ile ise daha genç bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Büyük bir gözlere sahip iseniz göz içine, gözleriniz küçük ise kirpik diplerinden itibaren kalem çekebilirsiniz. Pamuklu çöp kullanarak bu çizgiyi dağıtıp gölgelendirebilirsiniz.

Kirpiklerinizi tarayarak 2 kat da rimel sürebilirsiniz.

Gelelim dudaklara nasıl bir makyaj yapabilirsiniz sorusunun cevabına, dudak kalemi kullanan bir kişi iseniz rujunuza uygun bir renk ile dudaklarınızı çevreleyebilirsiniz. Fırça ile de rujunuzu sürün ve dudaklarınızın tam ortasına da etkili bir parça renkte olan parlatıcı sürebilirsiniz.

Bu aktardığımız bilgileri her gün uygulayarak pratik makyaj nasıl yapılır kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Makyaj yapma incelikleri hakkında bilgi aktarmaya çalıştık, bu bilgileri uygulayarak güzel bir makyaj yapabilirsiniz.

Incoming search terms:

  • makyaj yapma
  • çabuk makyaj yapma

Yorum yazın

top